Ahmet Nur Çebi: Transferde davranışlarında ölçülü davranıyoruz

28.07.2022 12:39 Haber Deposu: İHA Nesine.com, Beşiktaş Futbol A Ekibi’nın şort sponsoru oldu. 2 senelik meydana getirilen anlaşmanın basın toplantısı ise Vodafone Park’ta gerçekleşti. Toplantıya Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Nesine.com CEO’su Halit Gülbakanoğlu ve Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mehtap Mutluşan Ferah katıldı. Nesine.com, Beşiktaş’a güvence ücret 12 milyon 500 TL+KDV ödeyecek. Ek olarak düzenlenecek olan eşya piyangosuyla bu rakamın 18 milyon TL’ye kadar çıkması planlanıyor.
“Her sponsora oldukca teşekkür ederiz”Sponsor firmalara teşekkür ederek sözlerine süregelen Başkan Ahmet Nur Çebi, “Türk futboluna ve bilhassa Beşiktaş’a destek veren sponsorlara teşekkür ediyoruz. Onlara da bolca kazançlar diliyoruz. Zira o gelir ne kadar artarsa, ikimiz de daha çok hisse alabileceğimizi düşünüyoruz. Onlar için de sponsor oldukları takımların şampiyon olması, maç kazanması, kupa kazanması oldukca önemlidir. Ümit ederim ikimiz de sponsorlarımıza bu yıl bu şekilde bir destek vereceğiz. Nesine’ye bu yüzden de oldukca teşekkür ediyorum. Her yönetim kurulu üyesi arkadaşımız bir sponsorun elinden tutup getiriyor, kendilerine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Beşiktaş Aaron Martin için girişimlere başladı
Bilhassa son dönemde dijital platformların sponsorluklara ağırlık vermesiyle ilgili de konuşan Çebi, “Dijital oldukca mühim. Yeni neslin ilgi alanı bizlerden değişik. Babaları da paraları onlara verdiği için, ceplerindekileri alabilmenin tek yolu kaldı. Geçmişte yapmamaktan dolayı eleştirildiğim bir token durumu var. Beşiktaşlının zarar görmediği şekilde bunu halletmeye çalışıyoruz. Para nerdeyse biz orya koşuyoruz” açıklamasında bulunmuş oldu.
“Transferde davranışlarında ölçülü davranıyoruz”Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in; ‘Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağız’ söylemleri hakkında ise Başkan Çebi, “Canım aden istiyor fakat günahlarım bırakmıyor diye bir söz vardır. Dursun Özbek’e katılıyorum fakat burnunuzu oynatınca bunların olamayacağını da bilmeniz lazım. Ben asla taraftara yalan söylemedim. Bu iş el birliğiyle olur. Yapılması lazım. Bankaların verdiği destek sunar için de daima teşekkür ettik. Zor günlerde o şekilde ayakta kaldık fakat daha çok yük olmamamız lazım. Hedef doğru fakat yol kısa değil” dedi.Kombine kartlar mevzusuna değinen Ahmet Nur Çebi, “Taraftarımıza teşekkür ediyorum, beklediğimizin oldukca üstünde ve kısa zamanda arz ettiğimiz kombineler bitti. Dün gece son günüydü ve tamamı bitti. Sadece gelen taleplere yanıt verip vermeyeceğimizi de değerlendireceğiz ve kombine alamayan taraftarlarımızın talebine karşılık verebiliriz. Cumartesi günü oldukca güzel bir hazırlık maçımız var. Yeni transferlerin, Beşiktaş taraftarını görmesi adına kedilerine tribüne çağrı ediyorum” cümlelerine yer verdi.Aktarma emek harcamaları hakkında da data veren siyah-beyazlı kulübün başkanı, “Transferin nerede ise sonuna geldik. Sportif direktörümüz ve hocamızın erken gelmesiyle transferde oldukca yol aldık, dersimize iyi çalıştık. Hazırlık döneminde görülen tablo üstüne bir ihtimal 1 ya da 2 geçirme gerekecek. Cumartesi günkü hazırlık maçından sonrasında nerede ne noksan olduğuna bakacağız. Genç evlatlarımızın hakkının yenmemesi için transferde davranışlarında ölçülü davranıyoruz. Her geçirme tutmayabiliyor fakat her genç oyuncu bu takımın bir parçası oluyor” şeklinde konuştu.
“Rıdvan’ın gitmesini asla istemedim”Kadro dışı bırakılan Serdar Saatçı ile ilgili sorulan bir soruya Çebi, “Serdar Saatçı genç bir evladımız. Altyapıya oldukca ehemmiyet veren birisiyim. Evlatlarımızın hataları olduğu vakit kendileriyle konuşmamız gerekiyor, kimi zaman anlatamıyoruz ve başka aksiyon almamız gerekiyor. Serdar yaşamış olduğu olayın neticelerini iyi değerlendirdi, anlayabildi. Sarıldık, öpüştük ve yolumuza devam ediyoruz. Yaşanmış olan şeylerin tekrar yaşanmayacağını gördüm. Altyapıdan gelenlerin, abilerine, hocalarına, taraftarına, yöneticilerine saygılı olmalı” diye yanıt verdi.Ahmet Nur Çebi, 21 yaşındaki futbolcu Rıdvan Yılmaz’ın, İskoç ekibi Rangers’a transferi için de şunları söylemiş oldu: “Bir futbolcunun kıymetini bulup bulmadığı sorusu, kendisine meydana getirilen tekliflerle ölçülür. 6 milyon Euro’dan fazla veren yoksa, kıymeti 6 milyon Euro’dur. Futbolcunun kıymeti, kendisine en yüksek verilen rakamdır. Siz kendi kafanızdakileri yazarak hayallerle yaşayamazsınız. Gönlümde Rıdvan kıymetini bulmadı. Gitmesini istemezdim. Verilen bedele hiçbir vakit bakmadım. Bizimle yol devam etmesini istememe karşın, kendisi ‘Gitmek isterim başkanım, hayallerim var’ dedi. Kendisine kıyamadım ve dolayısıyla Rıdvan’a istemeden de olsa yolunu açtık. Tanrı yolunu açık etsin, bizlerden bu kadar. İsteklerini kırmadık, hayallerinin önünü açtık.”
Halit Gülbakanoğlu: “Spordan kazandığımızı spora aktarıyoruz”120. yılını kutlayacak olan Beşiktaş’ın sponsoru olmaktan dolayı gururlu olduklarını dile getiren Nesine.com CEO’su Halit Güllbaknoğlu, “Bu yıl 120. yılını kutlayacak olan Beşiktaş’ın sponsoru olmak bizi gururlandırıyor. Biz birbirine uzak firmalar değiliz. Geçmişte resmi sponsorluklarımız olmuştu. Fakat bu kez Beşiktaş’ın formasında olmak bizi ayrı gururlandırıyor. 2 yıl süresince birlikte yürüyeceğiz. Biz inşallah uzun seneler birlikte çalışacağız. Biz 2006 senesinde kurulan ve pazarda açık ara önder olan bir firmayız. Spordan kazandıklarımızı spora geri vermek istiyoruz. Bir ülkenin gençliği için de sporun oldukca mühim bulunduğunu biliyoruz. Yalnız Beşiktaş benzer biçimde dev kulüplerle değil, başka organizasyonlarda da destek oluyoruz. Fakat bu tip büyük sponsorluklar da extra bir fırsat oluyor. Bu antak kalma 2 senelik ve alt limiti olan, üst limiti Beşiktaş taraftarına bağlı olan bir sponsorluk. Eşya piyangosu çalışmamız da var. Burada Beşiktaş taraftarı için, kulübünü gelirini çoğaltması adına mühim bir fırsat benzer biçimde görüyoruz. Biz kendi ana ürünümüzden para kazanmayı planlıyoruz ve sponsoru olduğumuz kulüplerin daha çok kazanmasını istiyoruz” dedi.Nesine olarak sponsorlukları 2 senelik yaptıklarını da söyleyen Gülbakanoğlu, “Biz Nesine olarak hiçbir sponsorluğumuzu 6 aylık ya da 1 senelik yapmak istemiyoruz. Uzun soluklu yapmak istiyoruz. Fakat bir tek imzada bir araya gelip 1 yıl sonrasında görüşmek istemiyoruz. Etken sponsorluk yapmak istiyoruz. Stat çevresinde, Beşiktaş Köyiçi’nde mühim organizasyonlar yapmak istiyoruz. Çoğumuz taraftarız. Beşiktaş taraftarı doğal ki kendisine ev, otomobil alabilir fakat Beşiktaşlı bir futbolcuyla yiyecek yiyecek ya da sizden imzalı bir mektup alması oldukca daha başka bir şey. Biz Nesine olarak bunlara ehemmiyet veriyoruz. Aslen uzun soluklu anlaşmalar yapmak istiyoruz fakat 2 yıldan fazlası da, gerek o anda temasta olduğumuz kulübün başkanının süreci olabilir. Fakat aslına bakarsak kendimize de güveniyoruz. Bizimle çalışan firmalar bizimle devam edince ikimiz de mutlu oluyoruz. 2 senelik bir antak kalma yaptık. 12.5 milyon TL’si güvence. Fakat sonrasında eşya piyangosuyla en azından 1 milyon Euro’yu yakalarız diye düşünüyoruz. Fakat doğal ki bizim bu iletişimimi iyi yakalamamız lazım” değerlendirmesini yapmış oldu.Beşiktaş Genel Sekreteri Mehtap Mutluşan Ferah ise bu anlaşmadan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, “Bu yıl 120. yılımız. İlk kez kombine kart satışlarında hanımefendilere yönelik bir indirim sağlandı ve büyük ilgi görmüş oldu. Bayanlara yönelik bir ortaklaşa iş beklentimiz var Nesine.com’dan” ifadelerini kullandı.Açıklamaların arkasından toplu fotoğraf çekimiyle lansman sonlanmış oldu.

Son Dakika Haberler