Asgari ücret zammı ne vakit, saat kaçta açıklanacak? Asgari ücret 2022 ne kadar, kaç TL olacak?

30.06.2022 10:08 Son Güncelleme: 30.06.2022 10:10 Enflasyon oranının beklentilerin üstünde çıkmasının arkasından asgari ücretin alım enerjisini tekrardan artırabilmek için ara zam beklentisi oluşmuştu. Hükümet kanadından peş peşe gelen açıklamalar sonrasında asgari tutara de ara zam yapılacağı kesinleşmişti.
Dün Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir araya geldi.
2022 ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında yapmış olduğu açıklamada “Emek harcama Bakanım Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelecekler. Bu emek harcamayı bu hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler ve arkasından da NATO görüşmelerinden gelir gelmez bunu milletimle, tüm işçilerimizle inşallah paylaşma fırsatını bulacağız” ifadelerini kullanmıştı. Dolayısıyla gözler bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Madrid’den dönüşünün arkasından yapacağı açıklamalarda olacak. Net bir saat verilmese de akşam saatlerine kadar yeni asgari ücretin duyurulması umut ediliyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asgari ücret açıklaması CNN TÜRK ekranlarından canlı izlenilecek.

ASGARİ ÜCRET 2022 NE KADAR, KAÇ TL?
Ara zam açıklaması öncesi asgari ücret yılbaşında net 4 bin 253 TL olarak belirlenmişti. Ara zam sonrasında bir çalışanın alacağı en düşük ücret belli olacak.
Asgari ücrette karar bugün
 
 
 

Son Dakika Haberler