Bakan Karaismailoğlu tercih destek programında öğrencilerle buluştu

31.07.2022 18:49 Haber Deposu: DHA Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ak Parti İstanbul milletvekili Rümeysa Kadak ve Bahçelievler Belediyesi iş birliği ile kurulan ‘Ilkin Talebe’ oluşumunun düzenlemiş olduğu Üniversite Tercih Destek Programı’na katıldı. Bugün Beşiktaş’ta bir otelde düzenlenen etkinlikte Ak Parti İstanbul milletvekili Rümeysa Kadak, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ile fazlaca sayıda talebe yer aldı.
“MÜHENDİSLER SAYESİNDE DE HAKİKATEN ÜLKEMİZ GELİŞECEK, GELİŞMEYE DEVAM EDECEK”
Programda konuşan Bakan Adil Karaismailoğlu, öğrencilere mühendislik bölümleri hakkında kısa bilgiler vererek, “Üniversite eğitimini ne olursa olsun alacaksınız, her şey artık kendi elinizde olacak. Bundan dolayı kendinizi ne kadar geliştirirseniz doğrusu bir bölgede ayakkabıcılık bile yapsanız o bölgenin en iyi ayakkabıcısı, en fazlaca satan ayakkabıcısı olmak için çalışmanız gerekiyor. Bir de parasal ve ne kadar maaş alıyor, geliri ne kadardır diye konuşuluyor. Dostlar ilkin parayı düşünmeyeceksiniz. Ilkin işi en iyi şekilde yapacaksınız ki, para arkadan gelir asla merak etmeyin. İşinizi en iyi şekilde yapacaksınız, ondan sonrasında sizi takdir ederler. Vatanımızın milletimizin menfaatleri doğrultusunda işleri üretmeniz ve bulunduğunuz kurum ve müessesenin menfaatlerini düşünmeniz ve gece gündür çalışmanız. Verilen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirdikten sonrasında hangi sektörde olursanız olun ne olursa olsun başarıya ulaşmış olmuş olursunuz ve daha fazlaca kazanmaya başlarsınız. Eğer mühendislik tercih ederseniz tavsiye ederim. Mühendisler yardımıyla de hakikaten ülkemiz gelişecek, gelişmeye devam edecek” dedi. Bakan Karaismailoğlu konuşmasının arkasından öğrencilerle sual yanıt şeklinde söyleşi gerçekleştirmiş oldu. Söyleşi sonrasında Bakan Karaismailoğlu öğrencilerle fotoğraf çektirdi. “EĞLENCELİ, GÜZEL, GENÇLİĞİN CIVIL CIVIL OLDUĞU BİR PROGRAMDI”
Programdan sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Dün ve bugün fazlaca güzel bir program vardı. Gençlerle, ilkin talebe hastagiyle İstanbul Vekilimiz Rümeysa Hanımın yapmış olduğu bir organizasyon vardı. Amaç biliyorsunuz ki YKS neticeleri açıklandı. Onların tercihleri yapılacak. Dünde katıldım bu günde, fazlaca yoğun fazlaca güzel bir programdı. Ortalama 500 öğrencimizle beraberdik. Onlara meslek seçerken nelere dikkat edeceklerini küçük küçük anekdotlarla anlatmaya çalıştık. Keyifli, güzel, gençliğin cıvıl cıvıl olduğu bir programdı” diye konuştu.

Son Dakika Haberler