Bodrum’da soluk kesecek operasyonun bilgileri ortaya çıktı: 84 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi

29.07.2022 14:56 Haber Deposu: DHA Bakanlıktan meydana getirilen yazılı açıklamaya bakılırsa; 26 Temmuz’da Muğla’nın Bodrum ilçesi Güllük Limanı’na intikal halinde olan Vanuatu bayraklı 92 metre boyundaki ‘Ocean Blue’ isminde ticari gemide uyuşturucu madde bulunduğuna dair bildi alındı.

Bunun üstüne Güvenlik Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafınca uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında, Güvenlik Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince ticari vapur takibe alındı. Takip esnasında Güllük Körfezi açıklarında ABD bayraklı ‘Belgor’ isminde motor yatın ticari gemiye yanaşıp ayrılmış olduğu tespit edildi.
Bunun üstüne ticari vapur durduruldu. Sadece ABD bayraklı motor yat meydana getirilen tüm sesli ve görüntülü ikazlara karşın durmayarak kaçmaya devam etti. 4 sahil güvenlik botu, 1 sahil güvenlik dalış timi, 1 sahil güvenlik uçağı ve Güvenlik Genel Müdürlüğü’ne ilişik 1 helikopter tarafınca motor yat takibe alındı. Yat, uzun devam eden bir takibin arkasından önleme manevraları ile zor kullanılarak durduruldu. Motor yatta bulunan 4 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 
5G testleri İstanbul’da başlıyor! Bakan Karaismailoğlu’ndan izahat
UYUŞTURUCUYU DENİZE ATMIŞLAR
Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca alınan arama sonucu doğrultusunda Güvenlik Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik ekiplerince ‘Belgor’ isminde motor yat ile ‘Ocean Blue’ isminde ticari gemide ve denizde arama yapılmış oldu. Aramalarda denize atılmış olduğu tespit edilen ortalama 60 kilo, kıyıda ortalama 21 kilo olmak suretiyle toplam 81 kilo kokain ve ticari gemide ortalama 3 kilo skunk ele geçirildi. Yakalanan ticari vapur ve motor yatta, denizde ve kıyı şeridinde arama faaliyetlerine devam ediliyor.

Son Dakika Haberler