Galatasaray’a 5 yıl için 80 milyon dolar

Sıcak para arayan Galatasaray ‘a ilaç benzer biçimde haber… Kuveyt Devlet Fonu heyetiyle, Galatasaray Yönetimi içinde stat isim hakkı sponsorluğu mevzusunda sürpriz bir görüşme yapılmış oldu. Buna nazaran fona bağlı Kuveyt Havayolları’nın (Kuwait Airways), Galatasaray’ın stadına isminin verilmesi ve stat çevresindeki reklam işleri de dahil olmak suretiyle, 5 yıllığına toplam 80 milyon Dolar’lık bir antak kalma yapılması üstünde konuşuluyor. Görüşmelerde son aşamaya gelindiği ve müjdenin oldukça kısa süre içine duyurulacağı öğrenildi.
Galatasaray’da Botheim mesaisi sürüyor
Nef anlaşması sürecek Ayrıca, stadın mevcut isim sponsoru olan Nef’in sahibi Erden Timur’un, “Sponsor bulalım yeter, benim için stada Nef denilmesi oldukça mühim değil.Mutabık olmamız ve ödemelerimiz devam edecek. Her şey Galatasaray için” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Kısaca imzalar atılırsa, Galatasaray hem Kuveyt Havayolları’ndan senelik 16 milyon Dolar (267 milyon TL) hem de hem de Nef’ten 72.5 milyon TL almaya devam edecek.
Öncesiz rakiplere fark
İmzalar atıldığında, bu Türkiye çapında bir üstün dereceli anlamına da gelecek. Fenerbahçe, Ülker ile 10 yıllığına 90 milyon Dolar (senelik 9 milyon Dolar), Beşiktaş, Vodafone ile 10+5 yıllığına 116 milyon Dolar (senelik 7.7 milyon Dolar), Trabzonspor, Medical Park ile 5 yıllığına 32 milyon Dolar (senelik 6.5 milyon Dolar) karşılığında anlaşmıştı. Galatasaray ise Nef’ten ortalama senelik 4.5 milyon Dolar kazanıyordu. Yeni anlaşmayla senelik 16 milyon Dolar, rakiplerle aradaki farkı büyük seviyede açmış olacak.
(Fanatik)
 
 

Son Dakika Haberler