GTA 6  karakterlerden biri hanım olacak

Oyun dünyasının en başarıya ulaşmış serilerinden Grand Theft Auto, ya da daha oldukca kullanılan adıyla GTA, uzun süredir heyecanla beklenen altıncı oyunuyla geri dönüyor. Uzun süredir gündemde olan Grand Theft Auto 6, kısa süre ilkin resmiyet kazanmıştı. Heyecanla beklenen yeni GTA oyunu üstünde çalışmaya devam eden Rockstar Games stüdyosu, oyun hakkında ilk bilgileri paylaşmaya başladı.
Bloomberg’ün haberine bakılırsa Grand Theft Auto 6’nın oyuncular tarafınca denetim edilebilen karakterlerinden biri de hanım bir karakter olacak. Böylece GTA serisinde ilk kez oynanabilir karakterlerden biri de hanım olacak.
Hatırlayacağınız şeklinde Rockstar Games, GTA 5’te mühim bir değişikliğe giderek bir yerine üç değişik oynanabilir karakter sunmuştu. GTA 6’nın da bu birden fazla oynanabilir karakter tercihini devam ettireceği tahmin ediliyordu. Oynanabilir karakterlerden birinin hanım olacağının açıklanmasıyla beraber bu detay da doğrulanmış oldu. Altıncı oyununun Bonnie and Clyde öyküsünü çağrıştıran bir öykü anlatacağı söyleniyor. Bildiğiniz şeklinde Bonnie and Clyde beraber kabahat hayatına giren genç bir çiftin hikayesi. Söz mevzusu hanım karakterin de beraber kabahat işleyen bu çiftin parçası olacak. Öte taraftan bu hanım karakterin Latin Amerikalı bir karakter olacağı söyleniyor.
2014 yılından beri hazırlık aşamasında olan GTA 6’nın 2024 mali yılı içinde piyasaya sürülmesi umut ediliyor. Bu da oyunun 1 Nisan 2023 ile 31 Mart 2024 içinde çıkacağı anlamına geliyor.

Son Dakika Haberler