Kolesterol seviyesini düzenlemeye destek en iyi 10 gıda

1- YULAF EZMESİ Yulaf ezmesi içinde barındırdığı yüksek lif oranıyla kolesterolü düşürmek için en iyi gıdalardan bir tanesi. Bu ürünü sabah kahvaltınızda ve öğle öğünlerinizde tüketebilirsiniz.
2- NOHUT Nohut tüketmek kolesterolü düşürmek için en iyi yöntemlerin başlangıcında içeriyor. Meydana getirilen araştırmalara gore uzun süre nohut tüketen bireyler, zaman içinde daha dengeli bir kan şekeri ve kolesterole haiz oluyorlar. Günün öğle ve akşam saatlerinde nohutu rahatça tüketebilirsiniz.3- CEVİZ Öğün aralarında ya da sabah saatlerinde tüketmeniz ihtiyaç duyulan en mühim gıda içinde ceviz kesinlikle yer almalı. İştahınızı engellemiş olan ve fena kolesterol seviyesini zaman içinde toparlayan ceviz, tam anlamıyla vücudunuz en iyi dostu. 4- SOMON Somonun birçok şeye faydası bulunduğunu biliyoruz. Balık türleri içinde yağlı yapısı ve yüksek proteiniyle dikkat çeken somun, ihtiva ettiği omega-3 ile kolesterolün denetim altına alınmasına destek oluyor.5- GREYFURT Akdeniz gıdaları içinde kim bilir bizlere en iyi gelen şey greyfurt olabilir. İçinde barındırdığı çözülebilir lif yardımıyla kan seviyenizi düzenleyen greyfurt, bununla beraber kolesterolünüzü düşürmek için de mükemmel bir gıda.
6- ZEYTİNYAĞI Yemeklerinizde, ara öğünlerinizde ya da direkt içecek olarak bile kullanabileceğiniz zeytinyağı, her sıhhat problemininin çözümü. En sıhhatli yağlardan kabul edilen zeytinyağı kolesterol seviyenizin düşmesine oldukça çok destek olacak.7- YABAN MERSİNİ Yaban mersininin günlük lif tüketiminin dörtte birini oluşturduğunu biliyor musunuz? İşte bu lif kolesterol seviyeniz için en iyi çözüm. Kahvaltıda ve öğün aralarında yaban mersini tüketmeyi dikkatsizlik etmeyin.
8- KİRAZ Kirazı sevmeyeniz yoktur diye umuyoruz. Organik şeker ve vitamin deposu olan kiraz, kolesterolünüzün düşmesine destek bulunduğunu şeklinde birçok hastalığa yakalanmanızı engelleyecek.9- FASULYE Fasulyenin tam bir lif deposu bulunduğunu biliyor musunuz? Çözünür lifleriyle yemeklerde çoğunlukla tükettiğimiz Fasulye, kolesterol seviyenizin yardımcısı olduğu şeklinde mide sorunlarınızı da giderecek.
10- KURU ÜZÜM Ara öğünlerin kralı olan kuru üzüm, hem şeker seviyenizi hem de kolesterolünüzü düzenlerken, spor yaparken size artı bir güç kazandıracak. Ara öğünlerinizde ya da yulaf ezmesine ilave ederek tüketebilirsiniz.

Son Dakika Haberler