Son Dakika – Hava Durumu (03-07-2022)

Marmara Bölgesinde azca bulutlu bir sema hakim. Isı 31-32 derecelerde ölçülüyor, Edirne dolaylarında 34 dereceye çıkıyor. Yeni haftada da azca bulutlu ve güneşli hava görülmeye devam ediyor.
Ege Bölgesinde bolca güneş görülüyor. Hava sıcaklıkları da kıyı kesimlerde yüksek seyrediyor. 37-38 dereceye çıkan hava sıcaklıkları sıcak çarpmalarına niçin olabilir. Bilhassa öğle saatlerinde dikkatli olunmalı.
Akdeniz Bölgesinde de güneş görülüyor. Isı Antalya’da 38, Mersin’de 32, Adana’da 37 aşama ölçülüyor. Pazartesi ve Salı günü sıcaklıklar da sema de durumunu koruyor.
İç Anadolu Bölgesinde yağışlar sonlandı, bölgede azca bulutlu bir hava hakim. Isı bölge genelinde 24-29 aşama aralığında ölçülüyor.
Karadeniz Bölgesinde parçalı ve azca bulutlu bir hava var. Bölgenin doğu kesimlerinde mahalli yağmur geçişleri de görülebilir. Isı bölgede en yüksek 24-25 derecelerde ölçülüyor.
Doğu Anadolu Bölgesinde yağış yok, azca bulutlu bir sema görülüyor. Isı Kars’ta 21, Malatya’da 32, Hakkari’de 29 aşama ölçülüyor. Bölgenin kuzeyinde gece sıcaklıklar ise 5-6 dereceye kadar düşüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi önümüzdeki üç günlük dönemde bolca güneşli ve sıcak bir havaya haiz. Sıcaklıklar bölgede 37-38 derecelerde ölçülüyor. Bilhassa öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı önlemli olunmalı.

Son Dakika Haberler