Son Dakika – Hava Durumu (27-07-2022)

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara, Orta ve Şimal Ege ile Orta Akdeniz’de güçlü esiyor. Öteki kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi umut ediliyor.
Marmara Bölgesinde hava azca bulutlu, güneş görülüyor. Isı ise Edirne ve Bursa dolaylarında 36-37 dereceye çıkıyor.
Ege Bölgesinde sema bolca güneşli. Isı iç kesimlerde 30 dereceleri aştı 33 aşama ölçülüyor, kıyıda ise 37-40 derecelere kadar çıkıyor. Denizli’de 40 dereceye ulaşan hava sıcaklığı gelecek günlerde 40 derecenin de üstüne çıkacak.
Akdeniz Bölgesi bolca güneşli ve sıcak havalara devam ediyor. Antalya dolaylarında ısı 38 derecelerde ölçülüyor. Mersin’de 34, Adana’da ise 36 derecelik ısı var.
İç Anadolu Bölgesinde de hava azca bulutlu. Isı Ankara’da 32, Eskişehir’de 33, Kayseri’de 31, Sivas’ta 29 aşama ölçülüyor. Perşembe günü sıcaklıkların birkaç aşama daha yükselmesi umut ediliyor.
Karadeniz Bölgesinde hava parçalı ve fazlaca bulutlu. Mahalli olarak sağanak yağışlar da görülebilir. Isı ise bölge genelinde 25 ile 30 aşama içinde ölçülüyor.
Doğu Anadolu Bölgesinin şimal kesimlerinde bulutlar yoğunlaşıyor. Bölgenin kalanında ise hava azca bulutlu. Isı ise Kars ve Erzurum’da 29-30, Malatya’da 34 aşama.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sema bolca güneşli. Sıcaklıklar da yüksek seyretmeye devam ediyor. Gaziantep’te 37, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 40 derecelik ısı var. Sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.
 

Son Dakika Haberler