Suzuki’nin geliştirdi Toyota üretecek – Otomobil Haberleri

01.07.2022 15:22 Haber Deposu: Mehmet Ali Kantarcı Toyota ve Suzuki, iş birlikleri kapsamında karşılıklı vasıta tedarikinde yeni bir aşamayı devreye alıyor. İki şirket, Ağustos ayından itibaren Toyota Kirloskar Motor Pvt Ltd’de (TKM) Suzuki tarafınca geliştirilen yeni bir SUV modelin üretimine başlamış olacak.
Maruti Suzuki India Limited ve TKM, yeni modeli Hindistan’da sırasıyla Suzuki ve Toyota modelleri olarak pazarlayacak. İki şirket ek olarak yeni modeli Afrika dahil Hindistan dışındaki pazarlara ihraç etmeyi planlıyor.
Suzuki Motor Corporation (Suzuki) ve Toyota Motor Corporation (Toyota), 2017 senesinde iş birliği için bir mutabakat zaptı imzalamıştı. İki şirket o tarihten bu yana, Toyota’nın elektrikli vasıta teknolojilerindeki ve Suzuki’nin kompakt vasıta teknolojilerindeki uzmanlığını, elektrikli araçların üretim ve yaygınlaştırılması için bir araya getiriyor. Hindistan’da satışa sunulacak olan yeni modelin güç-aktarma sistemi, Suzuki tarafınca geliştirilen yarı hibrit ve Toyota tarafınca geliştirilen tam hibrit teknolojilerle donatılaca.

Son Dakika Haberler