TFF deplasman yasağını kaldırdı! Süper Lig’de deplasman yasağı kalktı

30.06.2022 00:48 Son Güncelleme: 30.06.2022 01:03 TFF Yönetim Kurulu, Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva’da yapmış olduğu toplantı sonrası yeni kararlar alındı.
Toplantı sonrası alınan kararlar şöyleki:
“1. 2022-2023 Futbol Sezonunda Biriki Lig’in kurulmasına karar verilmiştir.
Buna nazaran Biriki Lig müsabakaları; Süper Lig’de bulunan 19 kulübümüzün iştirakı ile, Süper Lig fikstürüne nazaran ve A Ekip maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir.
Biriki Lig müsabakalarında, kulüplerin A ekip sıralamasında bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular (35) oynatılabilecektir.Sürem içinde, kulübün Ustalaşmış A Ekibi ile Biriki Ekibi içinde, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir engelleme yada sınırlama olmayacaktır. Biriki Lig’e ilişkin öteki hususlar, Biriki Lig statüsünde duyuru edilecektir. 2. 2022-2023 Futbol Sezonuyla beraber Süper Lig’de deplasman seyircisi yasağı kaldırılmıştır.
Ek olarak, ev sahibi kulüplerin, konuk takımın yazılı onayı ve İl yada İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun sonucu ile, en fazla %10 olan konuk ekip izleyici kapasitesi %30’a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin minimum %5’i oranında konuk ekip seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl yada İlçe Spor Güvenlik Kurulları’nın uygun görmesi halinde, konuk ekip tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafınca kullanılabilecektir.Düzenlemenin bilgileri Süper Lig statüsünde duyuru edilecektir.”

Son Dakika Haberler